| GolopențaAdrian a întrebat:

Am fost muscat ieri de un taun pe la mijlocul mainii si umflatura mi s-a extins pana sub cot.Ce sa iau ca sa treaca? Ce mi se face daca ma duc la urgente?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aerius e pentru mancarimi iar gelul este pentru a intra in piele, un fel de antibacterian. Stai linistit ca pana te insori, trece.

18 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Este foarte periculos sa fii intepat de un taun sau de un strechea care duce la nebunie sau de o musca-tete!

| MistretulPufos a răspuns (pentru untu):

De taun e mai putin periculos fata de celelalte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O injectie, ce poate sa iti faca mai mult. Taunul are o doza de otrava si la urgente iti face un antivenin si atat.

| GolopențaAdrian explică (pentru anonim_4396):

Cred ca o sa doara

| GolopențaAdrian explică (pentru anonim_4396):

Cred ca a lasat si larve

| anonim_4396 a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Eee,pana mea. Cat o sa doara, nimeni nu amurit dintr-o injectie. Suna si du-te acum.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Unde sa lase larve? In tine? Ai niste idei de te doare capul. laughing))

| AlexDFY a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Desigur ca a lasat larve, daca nu mergi la urgente acestea o sa creasca si o sa ajunga in stomac si o sa fii tatic

| GolopențaAdrian explică (pentru anonim_4396):

Mi-a dat sa iau aerius si un fel de gel dar nu mai stiu cum se numeste

| GolopențaAdrian explică (pentru AlexDFY):

Am fost si nu am nimic asa a zis doctorul

| GolopențaAdrian explică (pentru anonim_4396):

Bn multumesc de sfat o sa-ti dau funda

| GolopențaAdrian explică (pentru anonim_4396):

Fenisthill gel se numeste

| GolopențaAdrian explică (pentru anonim_4396):

Sa stii ca la o femeie a fost asa

| anonim_4396 a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Merci,o sa scot fundele pe copiator si le leg la poarta sa vada lumea. big grin

| GolopențaAdrian explică (pentru anonim_4396):

De ce ai face asta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Aerius e pentru mancarimi iar gelul este pentru a intra in piele, un fel de antibacterian. Stai linistit ca pana te insori, trece.

| Năstasă_Iulian_1993 a răspuns:

Stai linistit nu mori nai nimic e doar un taun nu viespie africana