| anonim_4396 a întrebat:

Am fost operata acum ceva timp, in urma unei extractii dentare, s-a ajuns la concluzia ca ar trebui sa plec la Iasi, pentru asa zisa operatie dentara.A fost extras un molar, cu comunicare in sinus, radacina era in sinus.Si chirurgul mi-a "cusut" si chiuretat, din ce stiu eu. Eram pe anestezic, si, nu prea am inteles "ce mi-a facut". Au trecut aproximativ 3 saptamani de la interventie, ei bine am respectat ce mi-a fost spus sa fac.Antibiotic 2 saptamani. spray pentru nas..ec etc.Ideea e ca, sunt cam paranoia, am niste dureri destul de naspa, nu neaparat in zona in care am fost operata.Acum trebuie sa merg la scos firele. Ati trecut prin asa ceva? Cum v-ati simtit? Se poate murii din asta? Oricat de penibil ar suna..ma simt..super speriata. E normal sa mai am dureri? Voi ce ati facut? Cum a fost?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AlexandraSIoana a răspuns:

Nu poti sa mori! Decat daca este o infectie netratata. Si in cazul tau nu ai de ce sa te ingrijorezi, am o ruda care a avut operatia asta. Te inteleg ca esti speriata, si eu sunt uneori. Dar am reusit sa trec peste frica asta. Am fost incurajata happy Asa ca nu te speria. Daca ai parintii aproape vorbeste cu ei, sigur ai nevoie de imbratisari happy