| Daianadaiana45666 a întrebat:

Am gemeni care au 4 luni, eu cum n-am calciu şi vitamine şi trebuie să fac perfuzii cu vitamine ca sa pot să alăptez.Am facut-o ieri pe prima şi m-a durut puţin, medicul a recomandat są le fac dar sunt dureroase perfuziile, cred că nu o să le mai fac.Voi ce îmi recomandaţi să le fac sau nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Cipi1212 a răspuns:

Dacă nu mai faci perfuzii vei putea da lapte gemenilor cu biberonul. E mai bine așa decât să te doară perfuziile.