| anonim_4396 a întrebat:

Am inceput sa-i dau fetitei mele, suc de mar cu biscuiti de la 3 luni! dar inca o mai doare burtica! ce se face in acest caz?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu-i da copilului de 3 luni biscuit. E complet interzis si risti sa faca intoleranta la gluten. fainosul se da copiilor numai dupa 6 luni.

| EUSIATIT a răspuns:

Draga mea nu stiu daca toate rasp sunt date de persoane care au crescut copii.am vazut rasp si am ris pentru ca tia u sp sa nu i dai pina la 6 luni biscuiti. nu draga mea eu am 2 copii mari de 22 si 27 ani si nu i-am omorit daca le am dat mar cu biscuite de la 3 luni ok dar e de preferat sa i pui la inceput doar 1 1\2 biscuite si mai mult mar sa fie mai moale preparatul sa poata obisnui ok dar tu ai intrebat de ce o doare burtica o cauza poate fi ceva colici dar sa nu fi racit putin la burtica poate ai lasat o fara sosetele sau putin mai lejera si i-a fost frig e bine sa mergi si la medic dar poti face si ceva mai babeste pune-i la burtica un scutec cald sai fai putina frectie nu te speria incearca dar de pe[referat mergi la medicul de fam ca sa nu ai dubii ca ar avea ceva mai grav ok sanatate si pupa papusa ta din partea mea. eu nu am nepoata si mi doresc pa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O sa aiba colici mult timp, fratele meu a avut pana la 3 ani, la inceput colici pe urma va plange cand ies dintisorii si tot asa, impotriva colicilor va da medicul.