| oidee a întrebat:

Am incercat pe un forum declarat medical dar nu mai raspunde nimeni. Sper ca pe aici sa se gaseasca un medic sau studenti la medicina, cineva cu solide cunostinte medicale.
As vrea sa stiu, de ce ma umflu la efort?
Incepe ca un fel de balonare dar in scurt timp mi se umfla si picioarele, mainile, cam tot. Numai la efort si nu efort prea mare.
Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ceva este defectuos la metabolism.
La un consult la endocrinologie, însoțit de analize îți poate spune mai multe.

| anonimg a răspuns:

Nu mai sta așa. Tu trebuie să fi văzut de un medic specialist.

| Donsavas a răspuns:

În primul rând, ar trebui să mergi la medicul de familie, apoi la endocrine, cardio etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai bos.Du-te la medicul de familie, TPU nu e medic de familie.