| SiNiStEr a întrebat:

Am inghitit o pastila de naftalina crezand ca e metosana. Ce ma fac? Ajutor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Metthiaz a răspuns:

Bea o sticla de otrava de gandaci gandindu-te ca e cola(moarte mai rapida ⇒ mai putin chin)!

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Te duci la urgenta ACUM. Naftalina este foarte toxica si intoxicatia, chiar cu doze relativ mici, e mortala.

| znstr a răspuns:

Mergi la medic, normal

| sebywarlord a răspuns:

Ce stii mai bine de la tatal tau, baga 2 degete pe gat cand ti-e rau happy

| mynameiselena a răspuns:

Doamne! Clar la Urgenta! Dar incearca sa nu te agiti foarte tare ca sa nu ti se faca si mai rau.Insanatosire Grabnica! Ai grija.

| adyzone a răspuns:

Gandeste logic, nu o sa mai faci molii intestinale!

| ZEU93 a răspuns:

Du-te la medic cat mai repede, poate fi periculos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai, tu tot ce prinzi bagi in gura? Cum dracu' ai reusit sa confunzi naftalina cu mentosana? Arunci toate prostiile direct in esofag?
Tai-o repede la nenea doctoru', daca te mai poti tine pe picioare!

| iStarry a răspuns:

Daca ai inghitit-o de curand, gadila-ti omusorul ca sa vomiti sa nu ajunga la faza de nutriment. si du-te DE URGENTA la spital! straight face