| Capusan_Iuliana_1969 a întrebat:

Am inghitit un fir de par! Am inghitit pur si simplu saliva si apoi am simtit ceva in gat, am mai inghitit de cateva ori si gatul tot ma gadila si am o durere foarte mare in piept, simt o greutate imensa si abia pot sa respir. Am luat 3 sticle de apa si, la sfatul mamei mele, 3 linguri de sirop de brad. Ce mai pot face? Va rog nu ma luati in ras si raspundeti-mi daca ati trecut prin asta si stiti ce sa faceti sau daca cunoasteti pe cineva care a trecut prin asta etc. Urgent!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Firul de par il vei elimina prin scaun, ziua urmatoare, asa ca, stai cumintica, ca nu vei patii nimic.
In ce priveste durerea din piept, este din cauza panicii in care ai intrat.
Cum te vei linistii cu eliminarea firului de par, iti va trece si durerea din piept, creata de panica.
Daca durerea din piept era imensa, pana acum erai lesinata si erai in spital, la urgenta, pusa pe aparat.
Cum inca esti acasa si foarte bine, ca uite, poti chiar sa stai pe internet si sa ne scrii, inseamna ca NU ESTE NIMIC grav sau atat de sperios. De la 1 fir de par nu mori, stai cuminte.
Sa vezi cate inghit cei care se joaca cu pisicile si totusi, nu li se intampla nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
In primul rand, nu te panica! Nu esti singurul om care a patit asta. Starea de greutate si durere in piept o provoci tu, deci incearca sa te calmezi.