| DanyXhell a întrebat:

Am limba foarte incarcata, si simt ca am ceva in gat, ceva deranjant.
E foarte naspa, si as vrea sa ma ajutati si pe mine putin!
Funda!
straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| blackfox a răspuns:

Incearca sa te speli pe dinti cu bicarbonat,dai si pe limba cu periuta si faci si gargara cu bicarbonatul cu apa. Poti sa pui si sare sa faci un amestec.E cam rau, eu una nu suport dar mai dau cateodata pentru albirea dintilor si stiu ca ajuta si la curatarea gurii. Sper sa fie de folos dar daca nu merge nici asa mai bine te duci la un doctor, poate sa fie altceva care nu se rezolva cu o simpla clatire cu bicarbonat.sanatate

1 răspuns:
| MariA00 a răspuns:

Buna! Esti cumva alergic la tei? Daca da inseamna ca este doar o alergie din cauza teiului dar totusi trebuie sa mergi la medic, iar daca nu esti alergic la tei ar trebui sa mergi cat mai repede la un medic.
Numai bine!