| zibor a întrebat:

Am limba incarcata de ani de zile, care ar fi cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| RougeEttiquete a răspuns:

Bună.Pot să spun că şi eu am avut aceeaşi probelmă. Poate fi din cauza stomacului,sau de la diferite bacterii care se depu pe limba ta atunci când introduci nişte obiecte murdare în gură. Pentru a scăpa poţi să-ţi cuperi de la farmacie glicerină boraxată, sau poţi să te dai în fiecare seară cu dicarbonat de sodiu.Aşa va trece garantat, doar puţină răbdare.Baftă pe mai departe!happy

| benny a răspuns:

Daca nu te superi cu ce e incarcata limba?

| fly88 a răspuns:

Salut.Am avut si eu aceiasi problema in trecut.La mine a fost de la prea multe pastile luate(antibiotice). Daca si la tine e din aceiasi cauza at trebuie sa consulti un medic.Tratamentul nu e costisitor.Trebuie sa aplici o solutie cu care sa cureti depunerile, deci, e de preferat sa consulti un medic.Bafta