| nadialupu567 a întrebat:

Am luat 10 zile tratament cu aflamil, clorzoxazona și magnerot, pe lângă pastila mea anticoncepțională zilnică, acum 2 zile am terminat să le iau și duminică ar trebui să îmi vină menstruatia, dar am dureri abdominale și stări de greață, pe care nu obișnuiesc să le am înaintea menstruatiei, am citit ca nu interacționează cu tratamentul pe care l-am luat și nu a scăzut eficacitatea anticoncepționalelor, de ce credeți ca îmi e greață?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| StudentLaMedicina a răspuns:

E posibil să fie o reacție adversă la Aflamil. Poate afecta stomacul.