| love66 a întrebat:

Am luat contraceptia de urgenta Escapelle la 42 de ore, adica la data de 15 martie, peste 6, 7 zile mi-a venit o scurgere sau mai bine o menstruatie normala care a tinut 3, 4 zile.De regula menstruatia trebuia sa-mi vina pe 1 aprilie, dar nu mi-a venit, azi suntem in 11 si tot nu apare.mentionez ca menstruatia mea nu este regulata.Am citit si din alte surse ca dupa ultima scurgere mentruatia trebuie sa vina la 25-30 de zile. Poate fi vorba de o sarcina? sau e normal asa, si trebuie sa mai astept.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Lia09 a răspuns:

Dupa ce iei o pilula de a2a zi, menstruatia se deregleaza! Este o bomba hormonala ce isi pune amprenta, de asta se recomanda una pe an, fiindca produce schimbari majore in organism si il poate da peste cap.
Ca sa te linistesti, ia un test sau doua de sarcina si fa-le la un interval de cateva zile. Nu cred ca esti insarcinata, dar pentru linistea ta, mai bine fa testele!
Si data viitoare ai mare grija!