| S3xYBoY a întrebat:

Am luat dimineata un parasinus si un Travisal (pastila de supt pentru gat).Si peste 2 ore am baut un Ciuc cu lamaie ( 1.9% alc.). Oare are ceva ca am luat pastile cu alcool? totusi e putin alcool.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Tu "te joci cu focul"!
Deci, NU pot spune că o "singură" greşeală este gravă - dar, în timp, îţi distrugi ficatul ( cu un astfel de "comportament" ) :(

NU se consumă alcool în timpul tratamentului cu medicamente pe bază de Paracetamol ( sau în cazul administrării de antibiotice )!

Vezi Prospectul :
http://www.anm.ro/_/_PRO/PRO_1755_07.07.09.pdf?anmPage=1299&ID=25971

http://gsk.ro/Produsele-noastre/Produse-fara-prescriptie/464/Parasinus.aspx

NU cred că păţeai ceva dacă NU ai fi băut o bere :)

Toate cele bune şi multă sănătate.

| njohn a răspuns:

Nu ai de ce sa iti faci griji, nu o sa patesti nimic.

| GOGAIE18 a răspuns:

NU. asa am facut si eu acum 1 sapt si acum sunt okwinking. Mananca ustoroi, ceapa, miere si alimente de genu asta. Bea mult ceai cald-fierbinte

| belciuge a răspuns:

Nu cred ca iti face rau. Doar nu ai luat antibiotic.
Eu iau antidepresive si cateodata mai beau vin, nu mult happy
Elena

| DeliaXD a răspuns:

Nu e nimic prea grav (dacă e prima oară desigur) dar e posibil să reapară durelile de gât.
Încearcă să eviți pe viitor chestia această

| S3xYBoY explică (pentru DeliaXD):

Ai dreptate, au reaparut durerile de gat crying

| DeliaXD a răspuns (pentru S3xYBoY):

Vezi? Du-te la un control la medic, chiar dacă nu e așa de grav, tot ai nevoie de un specialist!