| mihaelutzamy a întrebat:

Am luat o luna lecitina, acum ce trebuie sa fac? pauza sau sa iau in continuare? pana la urma cum se ia lecitina asta? va rog raspunsuri serioase.multumesc anticipat.kiss

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O lună de zile? La ce așa de mult?
Termină cu ea, relaxează-te și consumă o bucățică de ciocolată amăruie la două zile, este un remediu foarte bun pentru creier, memorie și un antioxidant.
Pa, pa.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Licitina este o substanta bogata in fosfolipide cu efect benefic asupra memoriei. Mod de administrare:1 capsula /zi pentru adulti, dimineata, eventual la mijlocul zilei, administrarea se face in timpul meselor sau dupa masa pe o perioada de 4-8 saptamani. Se pot face mai multe serii pe an cu pauze de 10-20 de zile.

| noktambul a răspuns:

Pai in cutia aia cu lecitina nu se afla si un prospect cu informatii (cum se afla in orice ambalaj de medicamente)? Ce recomandari erau acolo? Daca nu mai ai prospectul, intreaba medicul care ti-a recomandat lecitina sau du-te la farmacie si roaga farmacista sa te ajute cu informatii.

| AvalohAlyn a răspuns:

Lecitina din cate stiu eu, se administrează în medie 4-8 săptămâni; se pot face mai multe serii pe an cu pauze de 10-20 zile.
La copii se va administra la recomandarea medicului de familie sau a medicului cu specialitatea in pediatrie
Numai bine