| anonim_4396 a întrebat:

Am luat pana acum yasmin si as vrea sa le schimb. nu mi au facut probleme dar sunt c am scumpe. ce ce alte anticonceptionale as putea sa le schimb

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Numai ce-ti prescrie ginecologul. Schimbarea anticonceptionalelor este un moemnt foarte delicat, impune macar doua consulturi ginecologice (inainte de schimbare si la o luna dupa schimbare) si multa atentie. Totusi, sa stii ca n-o sa gasesti anticonceptionale microdozate semnificativ mai ieftine. Si n-are rost sa iei de altfel daca nu ai probleme de sanatate.

| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Eu folosesc diane 35 de ceva timp si sunt ok, adica nu te ingrasi de la ele si costa in jur 15 lei.Eu le folosesc din cauza unor probleme dermatologice la recomandarea doctorului, insa toate sunt cam la fel, deci le poti incerca si pe acestea.