| spinu a întrebat:

Am luat pana acum yasmin si as vrea sa le schimb.sunt scumpe nu de alta ce alte anticonceptionale as putea folosi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ce-ti prescrie ginecologul. Schimbarea contraceptivelor este un moment delicat, nu se poate face dupa ureche, fiindca sunt riscuri. Sincer sa-ti spun, n-o sa prea gasesti anticonceptionale microdozate ieftine. daca nu ti le permiti, mai bine nu le iei deloc.

| claudia1985 a răspuns:

Ai grija daca le schimbi, fa-ti niste dozari hormonale ca sa vezi in ce stadiu se afla hormonii tai si de ce ai nevoie. Medicul ar trebui sa te sfatuiasca asta si in functie de rezultate sa iti prescrie contraceptivele respective chiar daca sunt mai scumpe pentru ca draga mea tu nu trebuie sa te gandesti ca a folosi anticonceptionale inseamna numai protectie, gandeste-te si la reglarea hormonilor in organism ...va veni vremea cand nu o sa mai vrei sa iei contraceptive si vei vrea sa faci un copil si atunci o sa constati ca o sa ai probleme tocmai datorita acestui fapt pe care tu il omiti