| Radandam a întrebat:

Am mai avut acum o săptămână m-a ținut 2 zile o durere usoara mai jos de genunchi, adică mai mult glezna. Simt glezna fără fără forța și ma doare și putin. Tot la piciorul stâng a fost și prima data și vad ca și acum. De la ce poate fi? Tromboza se face când te lovești dar eu nu îmi amintesc sa ma fi lovit la glezna... M-am gândit sa nu am diabet, dar nu cred ca am eu glicemia mare. M-am gândit sa nu fie de la stres ca în ultimele 2 săptămâni am fost stresat și anxios. Voi ce credeți?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| BilaRomânească a răspuns:

Cel mai probabil ai ligma

| Ralucagreen23 a răspuns:

Posibilitatea sa te fi lovit în somn este una de 90% fapt pe care l-am simțit pe propria piele! Dar, de asemenea poate sa fie o durere sau un disconfort din cauza vremii. De obicei durerile si simptomele acestea din cauza vremii se datorează și unei luxații/entorse sau lovituri din trecut!
Încearcă sa nu supra-soliciti piciorul cu pricina, sa te dai cu o crema si sa te masezi usor, iar daca în decurs de o zi nu iti trece, sa faci o vizita unui doctor!