| antoniaprr90 a întrebat:

Am mâncat prea mult și acum am doare burta, din când în când am și crampe. Ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

De obicei când te simți cum zici tu, ia un Colebil.E pentru senzație de plin, greata, balonare etc.
Arată si la televizor.
Sănătate!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ia un triferment si un colebil, poti lua si un dulcolax sa grabesti digestia sa mergi la wc.

| Violleta2022 a răspuns:

Mergi al wc si iesi afara, ca se goleste burta si dispar crampele.

De la atata lucru nu trebuie sa ne scrii pe forum, doar sa mergi s-ti faci nevoile!

| Genevaaa a răspuns:

Cand mananci mult, mesteca o guma. De preferat mentolata. Stimuleaza organismul sa digere mai repede

| Dddonkey a răspuns:

Incearca mancaruri bogate in fibre ca se te ajute sa mergi la toaleta. Cacaua e foarte buna, ciocolata amaruie(functioneaza de fiecare data la mine) cu cat e continutul mai mare de cacao sansele sunt mai marii sa ti se implineasca dorinta. Laptele iarasi poate fi eficient, prunele, semintele, ceaiul de menta.
Dar daca vrei ceva rapid si sa te calmeze bea o unpic(o gura ) de otet de mere.
Acum intrebarea e de ce mananci prea mult? Te infometezi? Nu e mancarea prea calorica? Nu ai timp? E prea buna? E si maine o zi! Dar nu e bine sa pui presiune pe stomac.

| AfumataSunca a răspuns:

Sa nu mai mananci mult, sa bei apa ca sa te ducila toaleta