| visatorul78 a întrebat:

Am marea rugaminte sa imi raspundeti, pe scurt, la niste intrebari:
Ati mers vreodata sa obtineti un diagnostic la un aparat de biorezonanta? Daca nu, ati merge?
Ce parere aveti despre aparatele de biorezonanta?

Multumesc din suflet.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

In urma cu o saptamana am fost la Timisoara.Nu se intampla nimic rau.Nu trebuie sa iti fie frica.Si mi-au descoperit de ce anume sufeream.

| s4a a răspuns:

Scanarea electro-interstitiala (EIS) numita popular dar impropriu "biorezonanta" consta in simpla masurare a impedantei electromagnetice a organismului intre cateva puncte de contact si compararea rezultatelor cu valori normalizate dintr-o baza de date. Scanarea foloseste curent mic de joasa frecventa si este complet imperceptibila si inofensiva. Gradul de precizie depinde de mai multi factori, dar in unele cazuri poate depasi 90%. In general, poate oferi o directie pentru analize specializate.