| asheehigh a întrebat:

Am mers sa imi schimb lentilele la ochelari dar,chiar si acum, nu vad foarte bine.M-am uitat pe rețeta doctorului si apoi pe plicul de la lentile sa vad daca corespund dioptriile.Si nu corespund.Acum vreau sa stiu daca mărimea cilindrului la lentile influențează dioptriile sau a greșit cel de la clinica

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Sarrya a răspuns:

Ar fi trebuit sa corespunda, normal..pentru ca doctorul iti scrie si cilindru si sfera pe reteta. Trebuie sa te duci si ori sa iti faci inca o data un control, ori sa mergi unde ti ai facut ochelarii si sa iti returneze banii sau sa iti faca altii.