| anonim_4396 a întrebat:

Am mici probleme cu coloana, am auzit de la cineva ca pentru asa ceva, e bun remediul homeopat, ce e ăla, banuiesc ca s medicamente, si cum pot sa il iau, trebuie sa mi-l prescrie medicul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| benga94 a răspuns:

Pai dupa ce ai facut RMN nu ti-a dat tratament? RMN e cea mai buna chestie in ce ai tu in alta parte chiar nu poti sa gasesti mai bine,si eu aveam probleme cu spatele inca mai am din cind in cand eu nu am facut inca un RMN am mai rezolvat problema prin sport,stateam mult la PC nu faceam nici un fel de efort,de cind fac sport am cam uitat de problema care o am ma mai doare dar nu mai bag in seama ma doare rar,daca stai si nu faci mai nimic asta ar putea fi una din cauze, fa miscare, alearga mult, sau fa ceva sala nu stiu gaseste si tu ceva, pan doctori o sa te duci de la unu la altu toti au pareri diferite si tratamente diferite si e auirea iti zic eu!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Ai auzit cam prost!
Nu te mai lua dupa gura lumii.
Doar un control la medicul ortoped iti poate da un diagnostic si tratament corect!
Mergi la medic, alta solutie nu este.
Iti spun din propie experienta, am avut probleme, pana nu am mers la medic, nu am putut face nimic.
Te pup!

| benga94 a răspuns:

Un sfat bun de la mine! Nu te duce la nici un ortoped pentru ca iti va face o raza dinaceia la spate si aia e aparatele lor vechi care nu se vede nimic clar, iti da si vreun tratament care nu are legatura cu ce ai tu si uite asa ai pierdut si ceva timp si bani, cel mai bine dai un ban ceva mai mult undeva la 400-500 de lei si iti faci un RMN la coloana ala esti sigur de ce iese si pe baza acelui RMN iti iei si tratament!

| anonim_4396 explică (pentru benga94):

Pai am facut, tocmai din cauza rezultatelor rmn-ului am spus ca am mici probleme, am facut gimnastica medicala, dar nu s-a vazut nici o imbunatatire

| benga94 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai dupa ce ai facut RMN nu ti-a dat tratament? RMN e cea mai buna chestie in ce ai tu in alta parte chiar nu poti sa gasesti mai bine,si eu aveam probleme cu spatele inca mai am din cind in cand eu nu am facut inca un RMN am mai rezolvat problema prin sport,stateam mult la PC nu faceam nici un fel de efort,de cind fac sport am cam uitat de problema care o am ma mai doare dar nu mai bag in seama ma doare rar,daca stai si nu faci mai nimic asta ar putea fi una din cauze, fa miscare, alearga mult, sau fa ceva sala nu stiu gaseste si tu ceva, pan doctori o sa te duci de la unu la altu toti au pareri diferite si tratamente diferite si e auirea iti zic eu!