| viseuitate a întrebat:

Am miopie astigmatism (probleme cu ochii)si am o intrebare:
Cum as putea sa ma vindec? Un site ceva unde as putea sa gasesc mai multe informatii despre miopie astigmatism si despre ce as putea face sa ma vindec

Dau fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sper ca acet link sa te lamureasca http://www.renuntalaochelari.com/......mului.html Sanatate maxima! :)

2 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Nu cred ca este vreo metoda care sa te "vindece" complet dar si eu am aceeasi problema si m-au ajutat aceste exercitii.Sa te uiti de vreo 5-6 ori pe zi undeva foarte departe [nu stiu daca intelegi ce vreau sa spun, adica sa te uiti de exemplu daca mergi la padure undeva la o cabana sau la un om care e departe.big grin]

| Abcfunny a răspuns:

Buna!

eu am miopie...imi este foarte greu sa vad:[. am intrebat medicul si a zis ca nu exista nici`o metoda. decat operatia care se face la 21 de anii.