| Patricia445555 a întrebat:

Am nascut acum 2 săptămâni o fetiță doar ca, eu nu prea am lapte la sân sa o alaptez.Cum pot creste producţia de lapte?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

De exemplu: cu bere (natural, din hamei, orz, nu din chimicale).
Daca bei zilnic de 3 ori, cate 200ml, cu continut de alcool mai redus.
Evident, mancarea diversificata, multe fructe de gradina (de sezon) ajuta mult.
Vorbeste cu femei care au avot lapte din belsug!winking

| Violleta2022 a răspuns:

Alimentandu-te corect cu mancarea sanatoasa, asa se face lapte pentru copil.

| StudentLaMedicina a răspuns:

Producția de lapte creşte în primul rând prin stimularea sânului. Ai nevoie de o pompă (cel mai bine electrică) şi de un plan.

Renunți la suzete, biberoane şi tot ce poate deranja alăptarea.

Scrie-mi mesaj în privat şi îți dau numărul meu ca să pot să îți scriu mai multe să te ajut.