| AdrianaAdriana6789 a întrebat:

Am născut acum câteva luni şi aş vrea să va povestesc un pic experienţa mea am avut noaptea la ora 1 dureri mau apucat de acasa soţul meu a chemat ambulanţa am ajuns la spital dupa o ora am intrat în travaliu am stat 17 ore aveam dureri mari am nascut natural medicul nu mi-a facut nici epidurala eu urlam pentru ca aveam dureri de la naştere medicul imi zicea să mă calmez am nascut un baiat perfect sanatos pâna, la urma acum are7 luni.Vi se pare, ok comportamentul medicilor cum sau comportat cu mine când am nascut? Voi cum aţi fi reacţionat în locul meu eu am ramas şocată?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Poate doctorul nu a mai putut sa faca epidurala pentru ca stiu ca nu se poate face daca travaliul e avansat, asa ca nu a avut de ales. Asa sunt doctorii mai reci si multi nu au empatie, isi fac meseria ca un robot, dar si femeile ar trebui sa fie pregatite si sa stie ca durerile facerii sunt ale naibii de mari. Important e ca ai scapat

| ioana748 a răspuns:

Nașterea normala doare ca naiba, greu de explicat in cuvinte.
Si multe femei urla de durere.
Dar a trecut, ai nascut pe cale naturala un baiat.
Neimportant ce a fost sau nu a fost.
Sa fiti sanatosi,

| Cipi1212 a răspuns:

Doctorii ar trebui să fie mai profesioniști.

| aledior123 a răspuns:

Bună! A fost alegerea ta să naști natural, medicul nu avea ce să îți facă decât să te calmeze.O să îti treacă trauma în timp.Nu e problema lui că te doare, nu e nici psiholog să te plângi la el.