| Andradaaaaaaa4 a întrebat:

Am născut în urma cu câteva ore o fetiță natural am născut ea e destul de mare la nastere a avut 3kg și 51 cm problema e ca eu nu prea am lapte la sân și ea când o pun la sân să o alăptez nu mănâncă suficient ce pot face ca să am mai mult lapte pentru ea? pentru că îmi doresc sa o alăptez

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Pe TPU dupa nastere, nu cred asa ceva laughing

| Violleta2022 a răspuns:

Laptele de la san vine cu cat te mulgi mai des si cu cat stimulezi sanul mai mult.
bea 2 litri de lichide pe zi si mananca sanatos, ca copilasul sa aiba lapte, fiindca laptele vine cand este stimulat, din ce scoti mai mult, se tot face mai mult.

| Dragobeta a răspuns:

Ai nascut acum cateva ore, esti inca in maternitate si intrebi pe TPU ce sa faci?
Ori esti inconstienta ori esti toll.
Vorbeste cu medicul, cu asistentele care sunt acolo non stop. Si sunt calificate.

| ValentinMihai78 a răspuns:

Nu discutați aici pentru această problemă, ci cu doctorița ginecolog care vi-a fost alături de la începutul sarcinii!
Sănătate și fericire întregii familii doamnă!
Sănătate și succes în viață micii prințese!