| Julyly2089 a întrebat:

Am nevoie de ajutor! Acum o săptămână a început sa ma doară gatul. Acum m-a lăsat, dar a continuat cu nas înfundat și apoi tuse(fără febra). Asa ceva mi s-a întâmplat și în aprilie. Exact la fel a început și m-a ținut tusea cam o luna. Am luat prima data ACC...nimic...M-am dus la doctor, nu mi-a zis exact ce am dar mi-a prescris și antibiotic și niște pastile asta 15 și niște Brufen și xyzal și aerius. Nu pot sa zic ca am simțit o diferență, dar poate au făcut ceva. Am încheiat tratamentul și după cam o săptămână a început sa se termine. Sâmbăta trecuta m-a luat o durere de gat care m-a ținut pana miercuri apoi a început ușor sa îmi curgă nasul și din ce în ce mai mult pana duminica și acum tot mai am muci, dar am început sa tușesc și mai urat și începe sa mi se ducă nasul înfundat, dar tusea e din ce în ce mai rea. Îmi e foarte frica sa nu ma tina iar o luna pentru ca trebuie sa merg și în vacanță. Nu știu de ce mi s-a întâmplat asta. Dați mi un sfat va rog dacă știți cum sa scap de tuse și sa îmi cresc imunitatea sa nu mai răcesc asa repede. Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| timidu89 a răspuns:

Ridiche neagra cu miere pentru tuse, iar pentru imunitate Molekin imuno, imuno guard, etc. Poti lua si vitamina C 1000 mg dar nu cred ca e eficienta ca si celelalte 2 produse. Poti lua si Detrical simplu iarasi