| avixie a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi ce trebuie sa fac ca sa dorm cum trebuie.Cred ca sufar de insomnie.De exemplu in fiecare seara la ora 11 incerc sa dorm dar imi ia mai mult de 20 min sa adorm.Ma trezesc brusc noapte si nu mai pot sa adorm. Dimineata ma trezesc foarte obosita, adormita. Ce sa fac... Voi nu ati mai patit asa ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Anonim187 a răspuns:

20 Min? daca ai sta ca mine 2 ore ce-ai mai face? deja te-ai duce la medic si ai scrie pe tot TPU laughing)))))

| FesCuDungi a răspuns:

Nu te cunosc, nu stiu ce varsta ai, dar daca consumi cafea si/sau cacao in exces, cauta sa le eviti! seara, inainte de a te culca, fa-ti un ceai de teiwinking! si cred ca mai bine ai consulta si un medic!

| tabittha a răspuns:

Si eu patesc cam la fel, insa inainte de orice "tratament" trebuie sa afli cauza insomniilor. De exemplu daca esti f ingrijorata in legatura cu un eveniment sau pur si simplu stresata, frustrata, cauta mai intai sa rezolvi cauza si apoi sa te "tratezi". Eu mai beau un pahar cu lapte cald inainte de culcare sau chiar o cana de ceai cald, dar nu prea mare ca sa nu te trezeasca vezica. Si incearca sa adormi la tv, la un film ceva sau citind. Asa poti sa-ti obosesti ochii si adormi mai repede.