| RMG a întrebat:

Am nevoie de o cura de slabire noua, voi ce imi recomandati? P.S. trebuie sa fie lipsita de grasimi, bazata in principal pe fructe si legume

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| andreeadenisa22 a răspuns:

Am sa-ti dau o dieta eficienta:
Luni:
Mic dejun:
-un ou fiert si un mar
Pranz:
-Branzica cu smantana si 2 mere
Gustare:
-un pahar de iaurt
Cina:
-Peste la gratar/aburi si un mar

Marti:
Mic dejun:
-250 ml lapte degresat cu 50 g cereale integrale, fără zahăr.
Gustare:
-un grepfrut.
Prânz:
-100 g peşte la grătar şi orez cu legume fierte, la discreţie.
Cină: orez fără limită de măsură, 200 ml iaurt degresat.

Miercuri:
Mic dejun:
-o cana cu lapte degresat
Pranz:
-salata verde, iaurt cu fructe
Gustare:
-un castravete/o rosie
Cina:
Piept de pui la gratar

Joi:
Mic dejun:
-2 oua fierte tari, un ceai
Pranz:
-200 g carne de vitel pe gratar cu salata de legume proaspete
Gustare:
-un bol de mix de fructe
Cina:
-o salata mare de legume de sezon

Vineri:
Mic dejun:
-un ceai si 100g de capsuni
Pranz:
o porţie de supă de legume
Gustare:
-un mar
Cina:
o porţie de orez cu legume

Sambata:
Mic dejun:
-o felie de şuncă slabă si un pahar de lapte degresat
Pranz:
Gustare:
-2 banane
-dovlecei prajiti
Cina:
-peste la gratar

Duminica:
Mic dejun:
-iaurt degresat
Pranz:
-carne la gratar
Gustare:
-100g de cirese
Cina:
-ciorbita de legume

Si asta este programul:
9.00-Trezirea (pana la 9.30 iei masa).
9.30-10.30-Alearga.
10.30-11.00-Fa abdomene (daca nu vrei sa faci patratele fa abdomene si pe spate si pe burta, cele pe burta sa fie cam cu 20 mai multe ca cele pe spate).
11.00-12.00-Pauza.
12.00-Masa.
12.30-16.30-Pauza (daca poti, inoata putin, sau doar stai in apa, consuma calorii).
16.30-17.00/30-Alearga, plima-te cu nicicleta sau sari coarda.
17.30-Masa.
Apoi mai faci tu ce vrei.winking
Am sa-ti dau niste ponturi.
1.Nu manca multa paine ALBA (2 felii sunt suficiente), sau produse de panificatie, mananca paine NEAGRA, e mult mai buna.
2.Mananca incet (sa nu se depuna mancarea).
3.Nu manca zahar(sau indulcitori) si sare in exces.
4.Bea cel putin 2 litri de apa pe zi.
5.Inainte de masa cu 20 de minute bea un pahar cu apa, chiar daca nu iti este sete (daca bei apa nu vei mai manca asa de mult).
6.Mananca un patratel de ciocolata AMARUIE la cateva zile.
7.Ia cate o gustare intre mese (un fruct, o leguma sau un iaurt).
8. Odihneste-te suficient (cel putin 8 ore pe noapte).
9.Fa-ti poze inainte si dupa.
10.Nu te lenevi dupa ce inchei dieta!(continua sa mananci echilibrat, sa iti supraveghezi greutatea, sa nu consumi fast food etc.).
Nu e bazata pe fructe si legume, dar daca respecti si dieta si programul o sa slabesti mult si rapid.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda O_O Pun pariu ca l-a luat de pe net, dar oricum bun sfat rolling on the floor O sa il folosesc daca o sa am nevoie pe viitor big grin Merci ca ai pus intrebarea, RMG big grin. Acum stiu dieta perfecta tongue.

| bellasweet a răspuns:

Buna! Am sa-ti dau cura de slabire pe care o tin eu acum...e simplu...mananc la ce ora vreau, cat vreau, doar ca nu am mai pus paine /produse care contin faina, zahar/ produse care contin zahar si am mancat doar iaurturi degresate (este "colectia" de la Activia cu 0, 1%).
Ciocolata am gasit de la "WEWEL" cu 70% cacao si fara zahar adaugat (ciocolata pentru diabetici, fara grasime )
NU: struguri, morcov (in cantitati mare) si pepene (nu mai mult de 2 felii pe zi).
Eu am slabit de pe 20 iunie pana acum (5 august ) 10 kg (9, 800 big grin ).
Daca vrei detalii despre un meniu concret pentru o zi, sau pentru o saptamana lasa un comment la raspunsul meu si iti voi da adresa de mess. Pwp si bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Daca vrei sa scapi de kilograme,tot ce trebuie sa faci este sa te alimentezi corect, sa incerci sa renunti la mancarurile nesanatoase, precum cea de fast-food, bauturi acidulate, prajeli, grasimi de tot felul, lactate grase si cel mai important este miscarea.
Te pup!