| Trolololol a întrebat:

! Am nevoie de o parere a unui om care are habar macar de anatomie!

In ultimele zile am observat ca degetele mele mici de la picioare sufera reflexe din nimic (nu stiu daca exprimarea e corecta) la interval de cateva minute. Asta inseamna ca sufar de reflexe hiperactive? Si daca da, ce se poate face pentru a le trata in afara de vizita la doctor? Am si stari de depresie si de nervozitate pe langa asta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Ceea ce zici tu pot fi spasme musculare cauzate de lipsa de magneziu sau calciu! Cu Magne B6 scapi si de nervozitate si de spasme!

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Reflex din nimic nu exista, prin definitie, reflexul fiind un raspuns la un stimul.
Poate vrei sa spui ca sufera spasme musculare. Daca da, ele pot avea numeroase cauze. Cea mai frecventa este deficitul de magneziu si calciu. Poti incerca sa iei Magne B6 sa vezi daca se amelioreaza. Daca dupa 10 zile de MagneB6 nu au disparut complet, se impune consult neurologic fara amanare.

luciana
| luciana a răspuns:

Cu siguranta este o carenta de magneziu si de calciu si pentru asta este Magne B6 cum bine te-a sfatuit si Elianna. Numai bine si sanatate de fier, Lucien.