| NedeaAndrei a întrebat:

Am nevoie urgenta de ajutor! ce boala ar putea avea urmatoarele simptome:invinetirea degetelui mijlociu la mana dreapta, umflarea mainii cu senzatie de pulsare, durere, intepaturi.va rog mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Pai apar des astfel de simptome? Daca da, atunci e posibil sa ai probleme cu circulatia sau cu inima, daca nu, atunci inseamna ca ai stat prea mult pe mana sau ai aplicat o presiune f mare astfel incat sa-ti opreasca circulatia pe mana.

| Anddrea a răspuns:

Luxatia degetului probabil sau doar te-ai lovit la el.

| kr.mdy a răspuns:

Poate ai o infectie la unghie sau te-ai intepat cu ceva, pune gheata.

| Madalichka a răspuns:

Se poate sa fi stat prea mult pe mana sau sa te fi strans cu un elastic sau altceva. Nu stiu ce poate fi, dar du-te de urgenta la doctor, poti sa iti pierzi degetul!

| theorizer a răspuns:

Diabet

| andrei57 a răspuns:

E inceput de sfarsit.

| NedeaAndrei explică:

Culoare e ceva de gen mov cu galben.

| Gorgan a răspuns:

O contuzie normala poate avea simptomele respective.ar fi folositor daca mi-ai spune ceva de culoarea mainii ex. galbena, mov chiar si putin verde... e totusi posibil sa-ti fi rupt o falanga sau un metacarpian.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate tea muscat un paianjen veninos si ori ai fost alergica la muscatura luistraight face mie mi s-a intamplat

| anonimul a răspuns:

Sar putea sa fie panaritiu... o boala foarte tampita. sper sa nu ai nimichappy

| iubitica_2607 a răspuns:

Poate ai rupt ceva cand ai facut schema din poza de la avatar

| jm3k3ru10 a răspuns:

Din cate observ tu in poza stai intr-o mana poate fi din cauza sportului pe care il practici. dar nu cred ca ar putea fi asta vreo boala

| perfectgsm a răspuns:

Fuguta la doctor indiferent despre cine este vorba... una este sa te consulte un medic specialist si alta este sa ne dam noi cu parerea. Cel mai indicat este consultul unui medic specialist deoarece taumatismele netratate corespunzator in timp se resimt. Uite citeste aici si chiar ar fi bine sa intrebi medicul http://forum.romedic.ro/prod/deget__dat_peste_cap_,mana_umflata_031458.html dar nu amana prea mult un control.