| stangaionut a întrebat:

Am niste bubite pe limba si daca rup una imi curge sange si am si limba un pic umflata adica ca si o besica ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Mergi la medic și vezi ce îți zice medicul.

| MrBeanTeddyBear a răspuns:

Si eu am avut asta cand eram mai mica.
Timp de o saptamana incearca, inainte de a te culca, dupa ce te-ai spalat pe dinti, sa faci gargara cu apa+bicarbonat si apa+sare.
O seara apa+bicarboat o seara aoa+sare, faci cu randul.
Spre sfarsitul saptamanii ai sa observi ca ti s-au facut mai putine.

| SuperGirl122222222222 a răspuns:

Este la farmacie o solutie pentru asa ceva.te dai de 2 ori pe zi.si trece in 3 zile. se numeste solutie pentru puschele.

| alex911 a răspuns:

Date un spirt