| Silvia93 a întrebat:

Am niste "bule de aer" de marimea unui bob de mazare sub piele la picioare ( in mare parte pe degete ) sunt si foarte mici pe talpa. Daca le sparg iese apa dar nu miroase, nu are o culoare anume.
De 3 saptamani tot dau cu creme si s-a ameliorat dar nu trece deloc. Oare fac de la pantofi?
De fiecare data cand se sparge o bula devine rana apoi coaja iar dupa ce cade coaja si se "vindeca" re apare bula aceea devine din nou rana / coaja etc si tot asa de ceva timp.
Ce anume poate fi?
O sa merg si la doctor dar vreau sa stiu daca cineva a trecut prin asa ceva / trece.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| AccountDeleted a răspuns:

Sunt asa zise "basici" care provin din cauza incaltarii pe care o detii si care o folosesti. Schimba-ti incaltamintea intr-una confortabila.

Treci cu vederea aici http://www.csid.ro/......r-4229277/ daca vrei sa afli mai multe detalii si pentru a afla cum sa tratezi aceste basici.

Da, cu totii trecem prin aceste basici o data sau de mai multe ori in viata din cauza incaltamintelor care nu le suporta picioarele.

| Eastwood a răspuns:

Te sfatuiesc sa mergi la doctor, o sa-ti dea un medicament, alifie, sa elimine bulele de aer!

| Silvia93 explică:

Si cand vine iarna? sad

| Silvia93 explică:

Domnisoara.ziceam si cand vine iarna ce fac? nu o sa mai port incaltaminte?

| cristi10grei a răspuns:

E de la incaltaminte happy sfatul meu e sa nu mai ei incaltaminte de la ori cine tongue sau din magazine ieftine sau cele deja incaltate de altele dupa rafturi cere noi din depozit din cutie o sa treca stai linistita nu te panica

| ion1731 a răspuns:

Eu is din Republica Moldova, la noi este un medicament dar cu denumirea in limba rusa : "серная мазь " care ajuta, poti cauta analog pe net.