| anonimanonima a întrebat:

Am niste puncte negre pe dinti din fata. Cand am mers la dentist, (acum 4 luni); mi-a spus ca nu e nimic; trebuie sa acord mai multa atentie dintilor mei. Mi le-a curatat si, acum mi-au aparut iar. Oare pot sa le curat si fara dentist? [Mie imi e cam frica de dentist]laughing. Va rog, raspuns. FUNDA!:X.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ammy12 a răspuns:

Punctele negre pot fi si carii. Daca esti fumator/oare iti apar foarte usor.Ssi daca nu te duci la un dentist vor incepe sa manance calciu din dinte si se va face o crapatura!

2 răspunsuri:
| BAM_7947 a răspuns:

Fara suparare dar trebuie sa te speli mai des si cu simt de raspundere... o periere a dintilor trebuie sa fiue macar de 2-3 minute si 2-3 ori/zi

| ammy12 a răspuns:

Punctele negre pot fi si carii. Daca esti fumator/oare iti apar foarte usor. si daca nu te duci la un dentist vor incepe sa manance calciu din dinte si se va face o crapatura/