| anonim_4396 a întrebat:

Am niște zgarieturi pe picioare și mâine merg la piscina.Cum pot sa scap de ele pana mâine? Nu sunt adânci, sunt ca alea de pisica

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu ai cum pîna maine, dureaza procesul de vindecare.

| Mosotti a răspuns:

De ce neaparat pana maine?! Ce te grabesti asa?
Nu poti pana maine, nu trec alea peste noapte, dureaza ceva zile poate chiar peste o saptamana pana se duc.

| wildthing a răspuns:

Si care e problema daca ai zgarieturi pe picioare? Crezi ca picioarele tale vor fi mai putin frumoase din cauza unor zgarieturi? Crede-ma pe cuvant...nu conteaza!winking

| dinaprilie a răspuns:

Pana maine nu ai cum

| Digikey a răspuns:

Mai degraba scapi de pisica decat de zgarieturi pana maine.