| OSLOMELBOURNE a întrebat:

Am o bătătură la un deget și e de mult timp, în cât timp e normal sa se vindece? Îmi vine sa zic ca mi s-a deformat degetul de fapt.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Porti tocuri? Poate de la pantofi ai batatura, referitor la vindecare nu se va vindeca asa repede, daca porti tocuri saupantofi strîmti de la ei ai facut bataturi, la ce deget ai batatura? Degetul mare? Ce varsta ai? Esti fata nu?

| OSLOMELBOURNE explică (pentru CristiDinBucuresti):

Degetul mare. 23. Fata. Da, port.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru OSLOMELBOURNE):

Trebuie saa mergi la un medic ortoped sa te consulte si sa iti spuna el cum poti scapa de batatura de la deget si cu ce tip de tratament, dar te doare? Snatate multa si felicitari ca porti tocuri, putine fete sau femei mai stau pe tocuri, toate opteaza pentru adidasi sau sandale.

| OSLOMELBOURNE explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu doare. Mersi!

| sierra1 a răspuns:

"o bătătură la un deget și e de mult timp, în cât timp e normal sa se vindece?"

de fapt NU de vindecă ba chiar se accentuează

| ioana748 a răspuns:

Clavusinul este ok.

| Cipi1212 a răspuns:

Nu am mai auzit de bătătură la degete. Poate o fi altceva.