| aimullah123 a întrebat:

Am o curiozitate. Cand ai apendicita te doare constant sau din cand in cand? Cand stai pe burta se calmeaza durerea? Zice ca te doare in capul pieptului si dupa coboara. Cum adica, te doare cateva zile in capul pieptului si urmatoarele jos in dreapta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| WhiteLife a răspuns:

Depinde foarte mult de la persoana la persoana. Pe mine m-a durut mult sub piept și nu în partea de dreapta jos, cum era normal. Chiar și când am mers la urgente și mi s-a făcut control doctorul a zis ca nu e de operat (nu ma durea unde trebuia). Și a doua zi analizele au ieșit horror (am fost operata imediat, riscam sa îmi pocnească apendicele). Asa ca nu te baza pe auzite și du-te la doctor.