| jumper a întrebat:

Am o deviatie de sept si am probleme cu nasul si gatul.Nasul e mai tot timpul infundat si in gat imi vin secretii nazale si trebuie sa scuip mai tot timpul.Nu pot sa fac inca operatia ca nu am 18 ani, ce pot sa fac pana atunci ca sa mai diminuez problemele. Cel putin cea cu secretiile nazale care vin in gat este foarte enervanta.
Picaturi folosesc dar pentru o perioada scurta de timp...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Operatia de deviatie de sept nu e in nici un fel legata de varsta de 18 ani, asa ca fa-o neintarziat.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Medicul ORL -ist iti va da tratamentul ce se impune, in acest caz cred ca tratamentul cu antibiotice este cel mai indicat.

| StilSanatos a răspuns:

Buna jumper, de ce sa nu poti sa faci operatia? eu m-am operat tot de deviatie de sept in toaamna asta, si tot asa nasul tot timpul infundat, urechile, etc si nici nu aveam 17 ani impliniti, totusi pentru siguranta ta daca ai posibilitati mergi la o clinica particulara ORL asa cum am facut si eu si chiar daca dai ceva bani, dar crede-ma merita, eu chiar respir muult mai bine, si in plus am auzit ca in spital suferi mai mult o fata se plangea ca app nici a anesteziat-o, si in plus te tin si o saptamana in spital in dureri groaznice.succes.daca vrei mai multe detalii poftim id-ul meu bombonik_03