| vlase11 a întrebat:

Am o durere insuportabila de spate cand fac efort.Joc basket si cand sar sau ma fortez putin apare durerea...si tine vreo 2-3 zile. Ce sa fac? Dati-mi cateva sfaturi va rog. Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| andreea_2617 a răspuns:

Du-te la doctor ca si mama mea a patit la fel si i-a dat doctorul ceva gel sau pastile si ii trecea imediat du-te la doctor asa e cel mai bine

2 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Du'te la medic, e posibil sa se fi deformat ceva la coloana, si o sa fie foarte naspa daca se agraveaza.

| AnnexDisaster a răspuns:

Incearca sa cauti pe gugle pentru coloana si sa le faci de obicei inainte antrenamentelor sau meciurilor, si asa nu o sa te mai doara dupa ce se obsnuieste