| camyele a întrebat:

Am o durere la piciorul drept cand merg, ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Fa-ti o ecografie. S-ar putea sa fie apendicul.Si pe mine ma durea piciorul drept cand mergeam si am fost internata de urgenta pentru operatie de apendic.

6 răspunsuri:
| miriam a răspuns:

Cred ca ar fi bine sa consulti un medic ortoped si daca este cazul sa faci un RMN

| Ben. a răspuns:

Fie schimbi pantofii, fie te cauti de :hernie de disc, leziuni musculare, articulare sau asimetrie intre membre.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de unde incepe durerea. Daca incepe din spate mai exact fesa dreapta si se lasa pe picior e mult mai sigur o durere lombara.sau lombosciatica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te fa un rmn la fel a patit si prietenul meu si a avut henie de disc operabila l4 cu l5!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna si eu am durere de picior stang, am fost la doctori dar nici un rezultat concret.

| ionupo a răspuns:

Ai mai jos un site cu informatii despre Durerea Lombara.

http://www.topmedica.ro/blog/durere-de-spate-ce-sa-fac/.

Poti pune intrebari chiar pe site iar medicul iti va raspunde in scurt timp. Succes :)