| Sara2 a întrebat:

Am o durere teribila de măsea, am fost la medic a rețetat antibiotic și dexketoprofen, și nu mă lasă durerea sub nici o forma, am stat toata ziua în pat, am luat aparte și ibuprofen 600 și algocalmin, și nimic. Pulseaza durerea de turbez. Joi m-a programat să o scoata, ce să mai iau până joi să mă calmez că nu mai suport

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| OdetteSs0000 a răspuns:

E un spray, dar cred ca se da cu reteta. Lidocain. Iti amorteste. Eu am mai incercat si cu apa de gura si m-a lasat. Gen o tii 2-3 minute pe partea cu maseaua. Sper sa ti fie de ajutor raspunsul meu. Sanatate!