| Ancuța34 a întrebat:

Am o fetita de 5 luni și după ce o alăptez uneori nu tot timpul are momente când vomita.Ce pot sa fac sa nu mai vomite?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Du-o la medic si nu mai intreba pe forum, ca aici nu avem medici!

| gabicoo a răspuns:

Mergi la medic.

| ioana748 a răspuns:

Stii ca dupa ce o alaptezi trebuie sa o ridici cu capul pe umărul tau, ma gandesc ca ai aflat pana acum.
Daca iese putin laptic pe la gurita, cam asa fac toti.
Totusi ar fi bine sa vorbesti cu medicul ei.

| StudentLaMedicina a răspuns:

Probabil suferă de reflux. Ar trebui să o duci la un pediatru. Mai ales dacă dă semne de dezhidratare.