| bogdan324 a întrebat:

Am o inflamatie la masea, ar trebui sa ma duc la dentist? si daca da cam car ar costa sa imi scoata maseaua? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maseaua e gaurita?

| Cryshhtian a răspuns:

Da,du-te ca se agraveaza, depinde la mine e 50 de lei de scos, depindesadnasol cu dentistul astalaughing)am fost si eu

| bogdan324 explică:

Maseaua e gaurita, oricum, azi imi fac programare, cred ca nu costa mai mult de 100 de lei, dau oricat sa scap de durerea asta

| WR104 a răspuns:

Te duci si intrebi ca nu-ti ia bani pentru intrebat.
Succes!

| RalucaNiță a răspuns:

Da ar trebui sa te ducu urgent. O sa iti dea tratament cu antibiotice, iar dupa ce iti trece inflamatia, ti-o scoate. Te costa in jur de 50, 60 de lei depinde de fiecare doctor.

| Empathizer a răspuns:

Da, ar trebui sa mergi la dentist, dupa ce rezolvi inflamatia. Mergi la medicul de familie sa-ti dea antibiotice si antiinflamatoare. Cand se rezolva faza acuta, mergi la dentist sa-ti trateze maseaua, cu siguranta ca este posibil. Nu renunta cu atata usurinta la dintii tai naturali.

| EmaS a răspuns:

Mai intai trebuie sa tratezi infectia cu antibiotice, apoi va putea sa o extraga.