| FnaticCosmin a întrebat:

Am o intrebare cine a avut o masea care sa cariat si a ramas cu cteva bucati din masea si s-a umflat o bucatica de carne ( cica pulpa dentara din cate ma citit).
Deci doctorul de o sa faca o sa scoata maseaua sau altceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| SuntFataa a răspuns:

Doctorul o sa incerce sa o plombeze daca mai poate ( daca tu mai ai "peretii "maselei cat de cat intregi ) dar daca mai ai doar cateva bucati nu stiu daca o va mai putea plomba. Daca nu o va mai putea plomba se a ajunge la extractie. Eu am trecut prin ambele, daca mai ai intrebari te ajut cu mai multe rapunsuri (ca pacient)