| andreim1712 a întrebat:

Am o intrebare, de ce incontinuu am senzatii de mancarimi si senzatii de dureri mici care se mut ambele in diferite parti ale corpului, daca nu mai simt mancarime voi simti durere mica care se muta in diferite parti ale corpului, dar daca nu mai simt durere simt mancarime care tot se muta in diferite parti ale corpului, oare din ce cauza poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Cipi1212 a răspuns:

Mâncărimile pot fi de la un sistem nervos deteriorat. Probabil că durerile au aceeași cauză.

| eliancodrut a răspuns:

Megi la medic. Aceasta este o boala.

| StudentLaMedicina a răspuns:

Nu este o boală. Vezi ceva pe piele unde te mănâncă?