| vladutz_8053 a întrebat:

Am o mare problema cu negii... La inceput aveam doi mici unul langa celalalt care au devenit foarte mari. Acum mi-au iesit alti 10 si sunt la fel de mari. am incercat si velorit, cryopharma, suc proaspat de rostopasca si multe alte retete impotriva negilor. La dermatolog imi e frica sa merg pentru ca am auzit ca o sa ii cauterizeze, iar daca nu sunt "prajiti" bine vor aparea din nou.sad nu stiu ce sa fac. M-am saturat sa-mi tot ascund mainile...sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alexmircescu13 a răspuns:

Sunt total de acord cu justmeandyou. In cel mai rau caz iti apar din nou, si mai mergi o data sa ti-i cauterizeze. Dar posibilitatea asta e destul de redusa, pe cand sansa de a scapa de ei e mai mare. Ce ai de pierdut? Procedura in sine e simpla, rapida si nu doare. Dermatologul poate decide in cunostinta de cauza ce tratament sa aplice, ca asta e meseria lui. Sanatate!

3 răspunsuri:
| danutza_2917 a răspuns:

Am avut si eu problema asta si am incercat doar tratamente naturiste, rostopasca, creme pe baza de aloe vera si sincera sa fiu dintr-o data m-am trezit ca nu ii mai am. La mine au aparut intr-o perioada in care eram foarte obosita si stresata si cred ca de fapt au disparut in momentul in care am inceput sa consum suplimente si organismul si-a revenit. Vezi asta http://aloeveraforever.ro/......pe-antena2

| 19Mary19 a răspuns:

Eu am reusit sa scap de ei dupa o perioada de "ungere" cu suc de rostopasca de mai multe ori pe zi. Am mai citit de un alt tratament: usturoi pisat, sau frecarea negilor cu usturoi. Nu te da batut, poti scapa de ei si fara "prajala" happy

| abcdfegbhwrthbfwsrtg a răspuns:

TREBUIE sa te duci la dermatalog. caci daca mai stai mult o sa se mareasca si mai tare, eventual o sa iti mai apara pe langa. scuze, dar alta varianta nu ai. sad fundita? happy