| DanielaElleena a întrebat:

Am o masea care face carie e abia l a inceput si vreau sa merg sa mi-a curata ucum s-ar spune sa nu mai am carie acolo vreau sa stiu daca o sa imi dea injectie sau daca o sa ma doara plzz vot

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| KirigayaKirito a răspuns:

Tu alegi daca sa iti faca injectie, sa te dea cu crema sau cu spray(toate astea sunt anestezice).Iti recoman spay! Daca iti face cu albinuta (sa tio pileasca) nu o sa te doara deloc! Daca e prea cariata si vrea sa tio scoata poate simti putine intepaturi dar iti va trece! Bafta! funda?

4 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Injectia nu te doare decat foarte putin.Si dupa aceea, nu mai simti absolut nimic.Curaj!

| dyana_6840 a răspuns:

Injectie te asigur ca nu iti face iar de durere te doare foarte putin crede-ma ca am fost si eu la dentist

| DanielaElleena explică:

Pai eu mi-am mai scos o masea si mi-a dat injectie si plus ca aveam si infectie dar mi-a dat 1 sau 2 injecti si doua zile nu mai puteam manca normal pentru ca ma durea locul unde emia dat injectia parca eram paralizata asa trebuia sa mananc nu o puteam deschide mai deloc ca ma durea

| iralu a răspuns:

Iti da injectie daca vrei sa te anestezieze, daca nu, ti-o curata asa cum este, ''pe viu''. Parerea mea este ca, daca nu esti alergica la anestezie ar trebui sa iti faci. Nu doare mai deloc, simti doar o intepatura mica mica, dupa care nu simti deloc cum iti lucreaza si te curata. Crede-ma ca doare mai tare sa ti-o faca fara anestezie decat o mica injectie, dar e decizia ta. Succes oricum>big grin