| Ioan489 a întrebat:

Am o masea cariata si neagra, se mai poate face ceva sa se insanatoteasca? Ce se poate face? Ma doare doar cand mananc anumite dulciuri... Daca se poate trata, cum se procedeaza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Poate sa fie neagra ca pacatul, cariata ca Dealurile Macinului, sa te doara ca emigrarea iubitei in Australia, DACA radacina e sanatoasa si nu ai avut abces la ea, se trateaza si se salveaza. Stomatologul curata orice tesut sricat si ii ataseaza o coroana artificiala. Dar nu amana vizita la stomatolog, si Zana Maseluta iti va zambi!

| AlexElektro1987 a răspuns:

Trebuie sa te duci la stomatolog si el va decide ce o sa iti faca. Daca, caria nu a ajuns la nerv, o sa curete un pic si pune plomba, dar din moment ce zici ca te doare cand mananci dulciuri, cel mai probabil o sa trebuiasca scos nervul si pus o plomba.

| NuConteaza2957 a răspuns:

Du te la stomatolog de urgenta.