| Mahna a întrebat:

Am o măsea cu coroană pusă de acum 3-4 ani. A început să mă doară îngrozitor, după care s-a inflamat. Am urmat tratament cu antibiotic și antiinflamator, inflamația a dispărut.
Medicul stomatolog mi-a spus că nu se mai poate face nimic pentru măsea și că trebuie extrasă.
Chiar și după 2 injecții cu anestezic, durerea era de nesuportat. A renunțat pe moment și mi-a spus sa revin vineri. Mâine e ziua cea mare. Din nou. Mi-e foarte teamă.
Ce aș putea face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Casti gura pana ce-ti extrage maseaua.
Gandeste pozitiv! Maseaua scoasa nu te va mai durea niciodata! happy

| sierra1 a răspuns:

Pășește cu curaj in cabinetul medicului și rezolvă problema

| Dorina789 a răspuns:

Mergi fără frică! Eu am avut o extractie cafe nici macar nu era la suprafață mi.a taiat pielea maxilar acolo si ce mai este dar am stat relaxată si de aceea nu m-a durut! Emotii sunt la oricine!? Deci fara emotii