| Andreea1095 a întrebat:

Am o menstruatie foarte neregulata(de la 18-20 de ani nu am avut deloc).In decembrie mi-a venit de 2 ori (din 6-9 decembrie si din 28decembrie pana in 2 sau 3 ianuarie).In ianuarie nu a venit.In februarie am avut din 22 pana in 24.In martie nu mi-a venit deloc.Azi dimineata dupa ce am avut contact sexual mi-a venit menstruatia.Ma simt ca si la menstruatie dar e o sangerare foarte slaba. Daca mi-a venit azi pe 2 aprilie se pune ca menstruatie pe aprilie sau e menstruatia pe martie intarziata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poate fi intirzîiata din cauza contactului sexual, sau ai fost racită si nu stiai? Adica la ovare cistită, mergi sa faci o ecografie, te va elucida pe loc medicul ca vede pe ecran ovar drept ovar sting, cum se prezintă, si daca sunt probleme, medicul va da tratament, este mai bine sa mergi la controale de 2 ori pe an, sa previi anumite boli din fază incipientă, ce varsta ai? Scuze indiscretia. Sarut mina. Multă sanatate.

| Mariaioana200214 a răspuns:

Daca iti mai vine o data luna asta poti sa o consideri o mica intarziere