| anonim_4396 a întrebat:

Am o menstruație regulata si de fiecare data cand o facem nu folosim protecție dar nu ejaculează in mine. Am 7 zile de cand mi-a întârziat cm si am facut cateva teste dar toate ies negativ. Nu am trecut prin nici o situatie care sa ma faca sa ma simt stresată. Poate fi o sarcina?
Va Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Testul de sarcina trebuie facut la 21 de zile de la ultimul contact sexual neprotejat, daca menstruatia nu apare intre timp atunci poti face un test de sarcina la 21 de zile, daca ai facut-o neprotejat in perioada fertila sunt sanse sa ramai gravida datorita lichidului pre-ejaculator ce contine spermatozoizi.

| Adhaara a răspuns:

Bravooooo, vezi ca daca nu e sarcina poate e bts

| gelu1970 a răspuns:

Ai ocazia sa faci un bebe.
Daca nu lasa in tine in tine crezi ca esti scutita de sarcina?
Sunt scumpe prezervativele sau educatia sexuala a fost lasata balta?

| Freya1 a răspuns:

Mai asteapta o perioada si nu te mai stresa apoi refa testul. Daca totusi iti e asa teama mergi la medicul ginecolog.