| anonim_4396 a întrebat:

Am o mica dilema, si am nevoie de ajutorul vostru...
Care din urmatoarele alimente poate provoca acnee?
1. Paine prajita cu usturoi
2. Paine cu miere si scortisoara
3. Oua
4. Carne de vita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| xxxxTipaxxxxBrunetaxxxx a răspuns:

Prajelurile provoaca aceneea, dar trebuie sa mananci si prajeluri ca simti nevoia la un momentadat. Cosurile apar din cauza pubertatii adica marirea oaselor, organelor interne, sani etc. Tu ce ai de facut este sa-ti traiesti viata sa nu lasi un cos amarat sa-ti stea in cale, sati linistita dupa pe la 18-19 ani nu o sa iti mai apara pentru ca ajungi la maturitate. Bafta! Sper ca te-am ajutat!

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat